Service & teknisk support

BEHÖVER DU OMEDELBAR HJÄLP?

Vårt team och servicenätverk tillgodoser dina behov och hjälper dig att minska risken för oplanerade driftstopp och reparationer.

Med planerade underhåll kan du öka produktiviteten och maximera drifttiden. Vår underhållsservice bygger på:

  • omfattande tillgänglighet av reservdelar
  • högklassig teknisk support
  • professionell servicepersonal

Vårt team och våra lokala partners stödjer dig i löpande underhåll och support. Din förfrågan behandlas snabbt av våra specialister och du kan få stöd via e-post, telefon eller fjärranslutning. Kontakta våra partner även för lokala tjänster och avtalserbjudanden.

Kontakta oss!

Säljnätverk

GT Center Luleå Lännen  |  LULEÅ

Handelsvägen 3A
972 54 Luleå
info@gt-center.se
Hemsida »

Kontaktperson

Folke Nilsson
Mobil: 070-637 00 55
folke.nilsson@gt-center.se

MJM Maskin AB Lännen  |  SKUTSKÄR

Frans Tivells väg 2
814 93 Skutskär

Kontaktperson

Benny Lundström
Mobil: 070-582 6260
benny.lundstrom@bordermail.se

Offes Trading AB Lännen  |  MALMÖ

Ponnygatan 16
212 35 Malmö
Hemsida »

Kontaktperson

Jan Offesson
Tel: 040-54 64 95
Mobil: 070-297 37 02
jan.offesson@offes.se

GT Center Luleå Lundberg  |  LULEÅ

Handelsvägen 3A
972 54 Luleå
info@gt-center.se
Hemsida »

Kontaktperson

Folke Nilsson
Mobil: 070-637 00 55
folke.nilsson@gt-center.se

Markvårdsmaskiner Väst Lundberg  |  KUNGÄLV

Bultgatan 11B
442 40 Kungälv
Tel: 031-711 30 10
info@mvmvast.se
Hemsida »

Kontaktperson

Thomas Sällström
Mobil: 070-295 55 98
thomas@mvmvast.se

Andreas Andersson
Mobil: 070-290 93 13
info@mvmvast.se

Markvårdsmaskiner Öst Lundberg  |  MJÖLBY

Kungsvägen 13
595 51 Mjölby
Tel: 0142-800 40
info@mvmost.se
Hemsida »

Kontaktperson

Emil Andersson
Mobil: 0142-185 60
info@mvmost.se

NTC AB Lundberg  |  SUNDSVALL

Lagbasvägen 3
857 53 Sundsvall
Tel: 060-52 52 64
Hemsida »

Kontaktperson

Pär Goode
Mobil: 070-343 67 08
par.goode@ntcab.com

Mikael Henriksson
Mobil: 070-343 63 03
mikael.henriksson@ntcab.com

Sebro Maskin AB Lundberg  |  TRELLEBORG

Verkstadsgatan 3
231 66 Trelleborg
Tel: 0410-270 36
Hemsida »

Kontaktperson

​Per Brorsson
Mobil: 070-827 03 61
brorsson@sebro.se

Per Servin
Mobil: 070-827 03 60
servin@sebro.se

Reservdelar

GT Center Lundberg  |  SKELLEFTEÅ

Torsgatan 101
931 36 Skellefteå
Tel: 0910 - 380 80
info@gt-center.se
Hemsida »

Kontaktperson

Thomas Lindberg
Tel: 0910 - 380 83
thomas.lindberg@gt-center.se

KTT Motor Lundberg  |  KARLSTAD

Fjärrviksvägen 18
653 50 Karlstad
Tel: 054-53 43 00
Hemsida »

Kontaktperson

Jimmy Målerud
Tel: 054-203 33 21
Mobil: 0702 - 09 78 40
jimmy@kttmotor.se

Lannen Tractors AB Lundberg  |  JÖNKÖPING

Bangårdsgatan 11
553 03 Jönköping
Tel: 036-33 00 270
order@lannen.com
Hemsida »

Kontaktperson

Fredrik Åström
Tel: 036-33 00 271
Mobil: 070-270 44 55
fredrik.astrom@lannen.com

Markvårdsmaskiner Väst Lundberg  |  KUNGÄLV

Bultgatan 11B
442 40 Kungälv
Tel: 031-711 30 10
info@mvmvast.se
Hemsida »

Kontaktperson

Anne Stensson
Mobil: 070-290 93 75
anne@mvmvast.se

Markvårdsmaskiner Öst Lundberg  |  MJÖLBY

Kungsvägen 13
595 51 Mjölby
Tel: 0142-800 40
info@mvmost.se
Hemsida »

Kontaktperson

Jonas Samuelsson
Mobil: 0142-185 62
jonas@mvmost.se

Norrmaskiner AB Luleå Lundberg  |  LULEÅ

Ersnäskammen 35
975 92 Luleå
Tel: 0920-311 00
lule@norrmaskiner.se
Hemsida »

Kontaktperson

Christer Almqvist
Mobil: 070-699 77 11
christer@norrmaskiner.se

NTC AB Lundberg  |  SUNDSVALL

Lagbasvägen 3
857 53 Sundsvall
Tel: 060-52 52 64
Hemsida »

Kontaktperson

Torbjörn Staaf
Tel: 060-52 52 64
Mobil: 070-518 75 76
torbjorn.staaf@ntcab.com

Jimmy Sjödin
Tel: 060-52 52 64
jimmy.sjodin@ntcab.com

Sebro Maskin AB Lundberg  |  TRELLEBORG

Verkstadsgatan 3
231 66 Trelleborg
Tel: 0410-270 36
Hemsida »

Kontaktperson

Kristofer Andersson
reservdelar@sebro.se

Service

Lasseth AB Lännen  |  FLEN

Vadsbrovägen 23
642 94 Flen
Tel: 0157-70490
Mobil: 070-615 60 70

PEAB Transport & Maskin AB Lännen  |  FÖRSLÖV

Margretetorpsvägen
269 73 Förslöv
Tel: 0431-89900

KTT Motor Lundberg  |  KARLSTAD

Fjärrviksvägen 18
653 50 Karlstad
Tel: 054-53 43 00
Hemsida »

Kontaktperson

Jimmy Målerud
Tel: 054-203 33 21
Mobil: 0702-09 78 40
jimmy@kttmotor.se

Markvårdsmaskiner Väst Lundberg  |  KUNGÄLV

Bultgatan 11B
442 40 Kungälv
Tel: 031-711 30 10
info@mvmvast.se
Hemsida »

Kontaktperson

Paul Muszynski
Mobil: 070-690 93 20
paul@mvmvast.se

Markvårdsmaskiner Öst Lundberg  |  MJÖLBY

Kungsvägen 13
595 51 Mjölby
Tel: 0142-800 40
info@mvmost.se
Hemsida »

Kontaktperson

Henrik Johansson
Mobil: 0142-185 63
henrik@mvmost.se

NTC AB Lundberg  |  SUNDSVALL

Lagbasvägen 3
857 53 Sundsvall
Tel: 060-52 52 64
Hemsida »

Kontaktperson

Henrik Nordström
Tel: 060-52 52 64
Mobil: 070-529 48 02
henrik.nordstrom@ntcab.com

Sebro Maskin AB Lundberg  |  TRELLEBORG

Verkstadsgatan 3
231 66 Trelleborg
Tel: 0410-270 36
Hemsida »

Svanå Maskiner AB Lundberg  |  VÄSTERÅS

Tunbytorpsgatan 4
721 37 Västerås
Tel: 021-81 11 70
Hemsida »

Kontaktperson

Alf Öberg
Mobil: 070-639 11 70

Teknisk support